Zachodnie wybrzeże Majorki

Około 25 km na zachód od Palma De Majorka przy drodze C719 leży Camp de Mar. Jest to bardzo popularna zatoczka, której strome brzegi zajmują ciasno ściśnięte domy. Tysiące świateł odbijających się nocą w wodzie zacierają granicę między morzem a lądem. Przechodząc przez gaje sosnowe i pokryty wrzosowiskiem cypel można dojść do portu Andratx. Można tam również dotrzeć samochodem, ale o zmierzchu lub wcześnie rano znacznie więcej wrażel1 dostarcza spacer.

Port d’Andratx

To luksusowe kąpielisko z naturalnym portem, od dawna służącym właścicielom jachtów, zachowało swój urok mimo dużej liczby odwiedzających je zamożnych wczasowiczów. Mieszczą się tu dobre, lecz drogie restauracje, a od południowej strony portu można odnaleźć jeszcze atmosferę rybackiej wioski.
Samo miasteczko Andratx leży oddalone o ok. 5 km od wybrzeża, podobnie jak wiele innych miejscowości na Majorce, które budowano w pewnej odległości od brzegu w obawie przed atakami piratów. Zatopione wśród gajów pomarańczowych Andratx z jego wysokimi domami i imponującym kościołem Santa Maria z XIII w. tworzy niezapomniany widok. W pobliżu znajduje się dawna twierdza mauretańska, przekształcona w XVI w. w arystokratyczną rezydencję. Roztaczająca się stamtąd rozległa panorama nie ma sobie równych.

Read more